Kiralama Şartları

    +90232 999 58 77
    +90532 583 27 61
ALIŞ LOKASYONU
DÖNÜŞ LOKASYONU

ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI

 
KİRALAMA SÜRESİ
En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3'ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde CDW (Kasko) ücreti dahil tam gün ücreti alınır. 

UZUN SÜRELİ KİRALAMALAR
Uzun süreli kiralama için en az kiralama süresi 30 gündür. Özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatı ve koşullarına ilişkin bilgi için +90 532 583 27 61 no'lu telefondan RENTRİUM RENT A CAR Rezervasyon Merkezini veya size en yakın RENTRİUM RENT A CAR Ofisini arayabilirsiniz. 

YAKIT POLİTİKASI

Dolu depo zorunluluğu yoktur. Sürücü aracı aldığı seviyedeki yakıt ile geri getirmek zorundandır. Eksik yakıt ile gerçekleşecek araç dönüşlerinde, eksik kalan yakıt miktarı artı %25 hizmet bedeli ekleneceğini peşinen kabul etmiş olur.

 

TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Drop  Ücreti uygulanır. Drop ücret bilgileri için Rezervasyon Merkezimizi veya size en yakın RENTRİUM RENT A CAR Ofisini arayabilirsiniz. 

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA
24 saat kesintisiz hizmet veren Uluslar Arası Hava Limanları Ofislerimizde günün her saatinde, diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içinde araç teslimi ve müşteriden araç teslim alınması ücretsizdir. Uluslar Arası Hava Limanları haricinde mesai saatleri dışında gerçekleşecek araç teslimatları ve araç bırakmaları ücretsizdir. 

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ
24 Saat kesintisiz hizmet veren Uluslar Arası Hava Limanlarındaki RENTRİUM RENT A CAR Ofislerinden yapılan kiralamalarda Hava Alanı Hizmet ücreti alınmaz. 

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI
En az 22 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir.., Lüks araclarda ise en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır. 

İLAVE SÜRÜCÜ
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur. 

KM SINIRI

Günlük km kullanım limiti 250 kmdir. Km aşımı 0,20 €+KDV /km (orta,üst sınıf ve minibüs kiralamaları için km aşım ücreti 0,30 €+KDV /km ) olarak ücretlendirilir. 1 aydan kısa ve/veya aylık kiralamalarda km kullanım sınırı maksimum 3300 km'dir. Uzun dönem kullanımlarda araç grubuna göre KM sınırı değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi için çağrı merkezimize veya rezervasyon departmanımıza telefon/mail yoluyla ulaşabilirsiniz.  

 FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR

Araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler ve Katma Değer Vergisi (KDV) fiyatlara dahil değildir. 

ÖDEME
Kira ücretlerinin ödenmesinde peşin veya geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. 

RENTRİUM RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR. 

TRAFİK CEZALARI,

Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda 120 km. şehirlerarası yollarda 80 km. ve şehir içlerinde ise 50 km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra RENTRİUM RENT A CAR'ya ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.