Arabanıza Yanlış Yakıt Konulursa Ne Yapmalısınız?

  +90232 999 58 77
  +90532 583 27 61
ALIŞ LOKASYONU
DÖNÜŞ LOKASYONU

Arabanıza Yanlış Yakıt Konulursa Ne Yapmalısınız?

Her araç yakıt türü bakımından farklılık göstermektedir. Bu yakıt türlerinden en yaygın şekilde kullanılanları; benzin, dizel, LPG ve hibrittir. Günümüzde en çok tercih edilen yakıt türü ise, benzin ve dizeldir.


Hepimizin başına gelebilecek olan bu durum karşısında öncelikle sakinliğimizi korumalıyız. Eğer ki henüz araba konağınızı çalıştırmadıysanız şanslısınız. Çünkü araç motorunun en ciddi hasarlarından birisi yanlış yakış tüketiminden kaynaklanmaktadır.


Arabanıza yanlış yakıt konulduğunu fark ettikten sonra:


 • Motorunuzu kapalı bırakıp ve anahtarınızı konağa sokmayınız.
 • Yakıt aldığınız istasyondaki personele durumu bildirin.
 • Aracınızı boşa alın.
 • Aracınızı güvenli bir yere itin.
 • Yakıt sisteminizi boşaltmak ve yıkamak için arıza kapağınızı ve yakıt devresini bulunuz.
 • Profesyonel bir destek için bizimle iletişime geçiniz. 


Arabanıza yanlış yakıt konulduğunu fark ettikten sonra motoru çalıştırdıysanız ne yapmalısınız?


 • Eğer aracanız bulunduğu noktada güvenliyse motoru hemen kapatınız. Eğer ki aracınız bulunduğu noktada güvenli değilse, boşa alıp güvenli bir noktaya çekiniz.
 • Profesyonel bir destek için hemen bizimle iletişime geçiniz.


Sürücülerin bu tarz bir problemle karşılaşmaması için her aracın yakıt türüne göre farklı hazne girişleri tasarlanmaktadır. Fakat, oluşabilecek bir olumsuz sonucunca yukarıda belirttiğimiz adımları izleyerek, ekibimizle iletişime geçmenizi bir kez daha hatırlatmak istedir. Bu gibi olay karşısında zor durumda kalmamak ve seyahatinizi güvenli bir şekilde tamamlamak için; araç kiralama sırasında size sunulan kasko sigortası teminatları ve avantajlarından yararlanabilirsiniz.Trafikte seyir halindeyken veya dururken başınıza gelebilecek olası kaza ve araç arızları için 7/24 destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.


Güvenli ve keyifli yolculuklar dileriz.