Rentrium Rent a Car - İzmir Araç Kiralama

Rentrium ile İzmir araç kiralama arayışlarınıza son verebilirsiniz. Ekonomik fiyatlarımızla sizlere İzmir araba kiralama ihtiyaçlarınız için en iyi hizmeti sunuyoruz.

  +90232 999 58 77
  +90532 583 27 61
ALIŞ LOKASYONU
DÖNÜŞ LOKASYONU

SON HABERLER

 • Rentrium ile Farkı Yaşayın Rentrium ile Farkı Yaşayın Rentrium Rent a Car'da araç kiralamak büyük bir farkı ortaya çıkartmaktadır. Bizler kalite, güven ve profesyonelliğe önem veren ender kuruluşlardan biriyiz. Müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak ve onlara uzun yıllar hizmet sunabilmek için düşüncelerinizi ve önerilerinizi dikkatle inceliyoruz. Sorunsuz ve profesyonel bir araba kiralama deneyimi yaşamak için firmamızı tercih edebilirsiniz.
 • Son Model Arabalar Son Model Arabalar Rentrium Rent a Car'dan son model araçlar kiralamak için daha fazla vakit kaybetmeyin. En iyi fiyatlarla bütçenize uygun arabayı seçerek sadece bir kaç adımda araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. Web sayfamızda yer alan tüm fiyatlar günceldir. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
 • Ekonomik Fiyatlar Sizi Bekliyor Ekonomik Fiyatlar Sizi Bekliyor
  Rentrium Rent a Car farkıyla İzmir araba kiralama ihtiyaçlarınızı ekonomik fiyatlarla giderin. Son model araçlar ekonomik fiyatlarla günün her saatinde hizmetinizdedir. Web sayfamız üzerinden online rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz.

 • Covid - 19 Covid - 19 Covid - 19 Kapsamında Araçlarımızı Dezenfektanlı ve Sterilizasyon kontrolü yaparak teslim ediyoruz. Koşulsuz müşteri  memnuniyeti odaklı hizmet veriyoruz. İzmir Havalimanı 7/24 araç teslimatımız bulunmaktadır. 
 • Karlı ve Sisli Havada, Buzlanmış Yollarda Araç Kullanma Teknikleri Nelerdir? Karlı ve Sisli Havada, Buzlanmış Yollarda Araç Kullanma Teknikleri Nelerdir?

  Çoğu sürücünün korkulu rüyası olan karlı, buzlu ve sisli havada araç kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? 


  Dikkat etmemiz gereken basit fakat riskleri minimuma indirerek güvenliğimizi arttıracak püf noktaları sizler için yazdık. 


  Güvenli bir sürüş için mutlaka kış lastiklerinize geçin


  Tutunmanın ciddi oranda zorlaştığı bu havalarda güvenli ve rahat bir yolculuk deneyimi için öncelikle aracınızın lastiklerini ‘kış lastikleriyle’ değiştirmeniz gerekmektedir. Araç satın alırken üzerinde bulunan lastikler 7 derece ve üzeri maksimum tutunmayı sağlayabilmektedir. Sıcaklık bu seviyenin altına düştüğünde ise, tutunma problemi başlar ve fren mesafesinin uzamasına sebep olur. Ayrıca, her trafiğe çıkmadan önce lastiklerinizi kontrol etmeli ve havası inmiş bir lastik varsa şişirilmelidir. Havası inen lastik kayganlığı arttıracağı için fren anında olası yüksek riskleri oluşturabilmektedir. 


  Bagajınızda, lastik zincirini bulundurmayı ihmal etmeyiniz


  Karlı yollarda, zorlu şartlar olmadığı ve dik yokuşların hakim olmadığı yolculuklarda kış lastikleri yeterli olacaktır. Kar yüksekliğinin fazla, buzlanmanın şiddetli olduğu ve rotanızda dik yokuşların bulunduğu yolculuklarınızda zincir takmanız gerekebilir. 


  Kar yüksekliğinin fazla olduğu, buzlanmanın görüldüğü, dik yokuşların bulunduğu rotalara ilerlerken lastiklerinize zincir takmanız gerekebilir.


  Bu nedenle karlı yağışı olan havalarda, buzlanmış yollarda trafiğe çıkmanın ilk kuralı; kış lastiklerinizi takmaktan ve tedbirleri elden bırakmamaktan geçmektedir.  Ani fren, gaz, direksiyon hareketleri ve manevralar yapmaktan kaçının


  Karlı ve sisli havalar, buzlanmış yollarda güvenli ve konforlu bir yolcuğun bir diğer temelini ise hız kontrolü oluşturmaktadır. Gazı, freni ve direksiyonu sert kullanmamak gerekmektedir. Sürüş anında yapacağınız ani ve sert manevralar, patinaj ve kayma sorunu oluşturacaktır. Bu yüzden halk dilinde yavaş hareketler olarak tabir edilen yumuşak sürüş teknikleri kaza riskinizi minimuma indirmektedir.


  Trafikte bulunduğumuz her an dikkat etmemiz gereken fren mesafesi ise, karın ve buzlanmanın oluşturacağı kaygan zeminden ötürü daha uzun tutulmalıdır. Eğer ki aracınız kayma durumuna geçtiyse paniğe kapılmadan, direksiyonunuzu kaydığı yöne doğru çevirmek; ve araç olması gereken şekline geldikten sonra istediğiniz yöne doğru ilerlemek doğru olacaktır.


  Farlarınızı açmayı unutmayın


  Yoğun sisin olduğu havalardaysa farlarınızı açmayı ihmal etmeyiniz. Unutmayınız ki farlar görüş alanınızı etkilemekle beraber diğer sürücülerinde sizi fark etmesini önemli ölçüde etkilemektedir.  Araç motor bakımınızı ihmal etmeyin


  Araç motor bakımı özellikler kış mevsiminde büyük önem taşımaktadır. İyi çalışmayan bir motor kışın aksilikler çıkartabilir. Bu sebeple kış mevsimine girmeden önce motor bakımınızı yaptırmayı ve yağ filtrenizi kontrol ettirmeyi unutmayın.


  Sık sık şerit değiştirmekten kaçının


  Karlı havanın ve buzlanmanın hakim olduğu yollarda, zeminler gizli buzlanma olacağını unutulmamalıdır. Böyle zamanlarda trafikte bulunan sürücelerin mümkün olduğunca kendi şeritlerinde seyir halinde kalmaları, ani ve sert hareketlerden kaçınmaları gerekmektedir.  Trafikte seyir halindeyken veya dururken başınıza gelebilecek olası kaza ve araç arızları için 7/24 destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.


  Güvenli ve keyifli yolculuklar dileriz.

 • Arabanıza Yanlış Yakıt Konulursa Ne Yapmalısınız? Arabanıza Yanlış Yakıt Konulursa Ne Yapmalısınız?

  Her araç yakıt türü bakımından farklılık göstermektedir. Bu yakıt türlerinden en yaygın şekilde kullanılanları; benzin, dizel, LPG ve hibrittir. Günümüzde en çok tercih edilen yakıt türü ise, benzin ve dizeldir.


  Hepimizin başına gelebilecek olan bu durum karşısında öncelikle sakinliğimizi korumalıyız. Eğer ki henüz araba konağınızı çalıştırmadıysanız şanslısınız. Çünkü araç motorunun en ciddi hasarlarından birisi yanlış yakış tüketiminden kaynaklanmaktadır.


  Arabanıza yanlış yakıt konulduğunu fark ettikten sonra:


  • Motorunuzu kapalı bırakıp ve anahtarınızı konağa sokmayınız.
  • Yakıt aldığınız istasyondaki personele durumu bildirin.
  • Aracınızı boşa alın.
  • Aracınızı güvenli bir yere itin.
  • Yakıt sisteminizi boşaltmak ve yıkamak için arıza kapağınızı ve yakıt devresini bulunuz.
  • Profesyonel bir destek için bizimle iletişime geçiniz. 


  Arabanıza yanlış yakıt konulduğunu fark ettikten sonra motoru çalıştırdıysanız ne yapmalısınız?


  • Eğer aracanız bulunduğu noktada güvenliyse motoru hemen kapatınız. Eğer ki aracınız bulunduğu noktada güvenli değilse, boşa alıp güvenli bir noktaya çekiniz.
  • Profesyonel bir destek için hemen bizimle iletişime geçiniz.


  Sürücülerin bu tarz bir problemle karşılaşmaması için her aracın yakıt türüne göre farklı hazne girişleri tasarlanmaktadır. Fakat, oluşabilecek bir olumsuz sonucunca yukarıda belirttiğimiz adımları izleyerek, ekibimizle iletişime geçmenizi bir kez daha hatırlatmak istedir. Bu gibi olay karşısında zor durumda kalmamak ve seyahatinizi güvenli bir şekilde tamamlamak için; araç kiralama sırasında size sunulan kasko sigortası teminatları ve avantajlarından yararlanabilirsiniz.  Trafikte seyir halindeyken veya dururken başınıza gelebilecek olası kaza ve araç arızları için 7/24 destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.


  Güvenli ve keyifli yolculuklar dileriz.

KAMPANYALI ARAÇLARIMIZ

 • Fiat Linea Benzin
  x5 x3 Benzin Manuel
 • Dacia Logan Stw Benzin
  x5 x3 Benzin Manuel
 • Fiat Egea Benzin
  x5 x3 Benzin Manuel
 • Renault Symbol Dizel
  x5 x3 Dizel Manuel
 • Peugeot 301 Dizel
  x5 x3 Dizel Manuel
 • Citroen C-Elysee Dizel
  x5 x3 Dizel Manuel

MESAFE HESAPLAMA

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

REZERVASYON KONTROL

Çekici Hizmeti Ücretsiz İptal 7/24 Yol Yardım Havalimanı Teslimat
SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ